Шампионът от миналия сезон Даниил Медведев отпадна в четвъртия кръг

...

Ник Кирьос отстрани Даниил Медведев от US Open

Шампионът от предишния сезон Даниил Медведев отпадна в четвъртия кръг на Откритото състезание по тенис на Съединени американски щати. Лидерът в международната класация загуби с 6:7 (11), 6:3, 3:6, 2:6 против Ник Кирьос.

Руснакът не се възползва от три сетбола в тайбрека на първата част, изгубена трагично от него след 11:13 в 13-ия гейм.

Поставеният под номер 1 в схемата Медведев изравни резултата след два пробива и 6:3, само че по-късно три пъти изгуби подаването си и отстъпи в идващите два сета на мача на " Артър Аш Стейдиъм ", траял близо три часа.

27-годишният Ник Кирьос, който направи 21 аса против Медведев, за първи път в кариерата си доближи до четвъртфиналите в Ню Йорк. През юли австралиецът игра в дебютния си край в шампионат от Големия шлем, губейки мача за купата на " Уимбълдън " против Новак Джокович през юли.

Кирьос има четири победи в общо пет дуела против Даниил Медведев, който доближи до полуфиналите в последните три издания на Ю Ес Оупън.

На четвъртфиналите поставеният под номер 23 представител на Австралия ще се изправи против Карен Хачанов. Руският тенисист, номер 27 в схемата, победи трагично с 4:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:3 Пабло Кареньо-Буста.