Шампионът от 2014 г. Григор Димитров се класира за четвъртфиналите

...

Григор Димитров е на четвъртфинал в Куинс

Шампионът от 2014 година Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на трева в Куинс, откакто победи с 4:6, 6:3, 6:4 французина Жулиен Бенето.

За място на полуфиналите поставеният под номер 6 в главната скица ще срещне спечелилия от конфликта сред Даниил Медведев (Русия) и Танаси Кокинакис (Австралия).

Димитров стартира извънредно нерешително мача, като още в първия си сервис гейм позволи три двойни неточности и изостана с пробив, който не съумя да навакса до края на частта за 4:6.

Във втория сет хасковлията бе надалеч по-концентриран от 35-годишния Бенето и първи стигна до пробив за 3:1. Гришо продължи да стои по-добре на корта и справедливо изравни резултата след 6:3.

Решителният трети сет стартира равностойно, само че при 2:2 11-ят в света Димитров се възползва от неточност на французина и поведе с пробив за 3:2. Българинът съумя да резервира нежния си задатък си и се поздрави с крайния триумф след 6:4.
Източник: btvnovinite.bg