Шампионът Нефтохимик 2010“ ще се изправи срещу ЦСКА в най-интригуващия

...

„Нефтохимик“ срещу ЦСКА е дербито за купата

Шампионът „ Нефтохимик 2010 “ ще се изправи против ЦСКА в най-интригуващия четвъртфинал от шампионата за купата на България по волейбол. Мачът е от 15 часа в зала „ Младост “ в Монтана, където този уикенд е финалната фаза от шампионата. Двата отбора са в челото на класирането в мъжката Суперлига с по 32 точки (10 победи и 3 загуби), като бургазлии са втори, а „ алените “ незабавно след тях.

Програмата за деня стартира в 12,15 ч с дуела сред „ Хебър “ и „ Миньор “, а от 17,45 ч. Домакините от „ Монтана Волей “ играят с „ Марек Юнион Ивкони “. Последният четвъртфинал е от 20,30 ч. И опълчва водача в Суперлигата „ Пирин “ (Разлог) на настоящия притежател на трофея „ Добруджа 07 “.

Големият отсъстващ от финалната фаза е отборът на „ Левски “, който отпадна с 2:3 (21, -19, -20, 19, -12) от „ Добруджа “ на осминафинал във вторник.
Източник: trud.bg