Шампионът Наполи спечели с 2:0 у дома срещу Сасуоло в

...

Две победи за Наполи, две загуби за Лацио

Шампионът Наполи завоюва с 2:0 вкъщи против Сасуоло в мач от втория кръг на италианското състезание по футбол, а Лацио позволи непредвиден неуспех с домакинско проваляне с 0:1 против новаците в Серия " А " от Дженоа.

Виктор Осимен откри резултата за Наполи след единствено 16 минути игра, когато осъществя углавен удар след нарушаване на Даниел Болока против Матео Политано. Максим Лопес пък остави гостите с човек по-малко в 51-та минута и десетина по-късно Наполи получи втора дузпа, този път за игра с ръка на Джереми Толян. Джакомо Распадори обаче изпрати топката над напречната греда.

Наполи обаче остана съсредоточен и първенците вкараха втория гол три минути по-късно. Квича Кварацхелия даде извеждащ пас за Джовани ди Лоренцо и той удвои преднината на домакините в 64-ата. Грузинският национал записа дебют за сезона като запаса след лекуване на травма.

Лацио пък продължи сложното си начало на сезона, откакто Матео Ретеги вкара с глава в 16-ата минута за победа на Дженоа с 1:0 в Рим. Така " орлите " са един от четири тима в Италия без точки след първите два кръга.
Източник: lupa.bg