Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт продължава да мечтае за

...

Ривър Плейт мечтае за требъл

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт продължава да мечтае за златен требъл през този сезон. “Милионерите”, които към този момент си подсигуряваха мястото във финала за Копа Либертадорес и са на полуфинал за Купата на Аржентина, се изравниха на върха в класирането с отбора на Архентинос Хуниорс, който има мач по-малко. Това стана след успеха с 2:1 в гостуването на Алдовиси от 12-ия кръг на аржентинската Суперлига.
¡Victoria en Mar del Plata! Elegí a la #FiguraRiver del triunfo del Más Grande frente a Aldosivi. pic.twitter.com/D6FktuMJ2x
— River Plate (@RiverPlate) November 3, 2019
На стадион “Хосе Мария Минела” в Мар дел Плата, Марсело Гаярдо заложи на единствено два чужденци в стартовите 11. Това бяха уругваецът Николас де ла Крус и колумбиецът Рафаел Боре. Именно те обаче донесоха седмата победа на гранда от Буенос Айрес през този шампионат.
¡Así, @Nicodelacruz10! pic.twitter.com/d0wFKF4vKC
— River Plate (@RiverPlate) November 2, 2019

Отлична офанзива на Ривър приключи с четвъртото попадение през тази акция на Де ла Крус в 34-ата минута. Голмайсторът на отбора Боре пък с технично осъществяване трансферира стража на “зелено-жълтите” в 55-ата минута, като удвои. Голът беше негов седми в шампионата, което го прави водач при стрелците в Суперлигата.
¡Para disfrutar cuadro por cuadro! Definición y un nuevo grito de gol para @RafaelBorre_ #VamosRiver pic.twitter.com/3UiGLzfmQW
— River Plate (@RiverPlate) November 3, 2019 Малко по-късно Жино Асеведо върна едно попадение след многоходова офанзива. Това се случи в 61-ата минута. По-класният състав на Ривър обаче не отстъпи самодейността, като продължи да търси трети гол, само че няколко пропуща пред вратата на Алдовиси лишиха гостите от по-голяма победа.

Въпреки това Ривър реализира задачата си да излезе на върха в класирането с актив от 24 точки. Интересното е, че Гаярдо, който към този момент е най-успешният треньор в историята на “милионерите”, не е извеждал гранда единствено до купата в Аржентина. “Милионерите” имат най-хубавата офанзива в шампионата с 26 маркирани гола. Следващият кръг Ривър приема на “Монументал” Росарио Сентрал.
Алдосиви остана на 22-ро място в класирането с актив от осем точки. Примера дивисион 12 кръг, неделя 3 ноември  Алдосиви 1:2краен резулат  Ривър Плейт