Шампионът на Втора дивизия от 2018-а ТН Машини постигна очаквана

...

Първи трипъл-дабъл след рестарта на сезона в НАЛБ

Шампионът на Втора дивизия от 2018-а ТН Машини реализира предстояща победа против Ботев 2012 с безапелационното 81:54 (19:15, 20:15, 19:7, 23:17) в отсрочена среща от 17-ия кръг, с която записа десетия си триумф в постоянния сезон в Първа дивизия на НАЛБ. Така " Машините " минават шести в класирането с баланс 10-9, а противникът им остава финален с 4-15. Двубоят ще се запомни с първия " трипъл-дабъл " след рестарта на сезона, дело на капитана на спечелилите Иван Иванов.

В самия мач символичните домакини имаха леки проблеми само в първата четвърт, само че след 11 безответни точки откриха контрола върху играта, като на почивката към този момент имаха задатък от 9 точки. Третата четвърт бе основна за развиването на дуела, в която " Машините " убиха интригата и стигнаха до 21 точки актив, а в последната десятка мачът се доигра, с цел да се оформи крайното 81:54.
Филип Чолич и Васил Христов приключиха надлежно с по 22 и 21 точки за спечелилите. Капитанът Иван Иванов записа 11 точки, 15 битки и 14 асистенции на сметката си. За Ботев 2012 Христо Ангелов вкара 18 точки и взе 9 битки, а Георги Георгиев добави 11 точки и 8 битки.

В другия мач от Първа дивизия за вечерта трикратните първенци от Олд Таймърс минаха по шампионски през съпротивата на Карлсберг - 83:52 (21:8, 27:10, 23:11, 12:23). Успехът е под №12 за селекцията на играещия треньор Мартин Славов и с него се изкачват до четвъртата позиция в класирането, подминавайки тима на Ероус с баланс 12-8. Карлсберг, от своя страна, е 11-и с 5 победи и 14 загуби.

Доминацията в дуела стартира още от първата четвърт, извоювана с 21:8, а до края на вторите 10 минути разликата се подвигна на 30 точки при 48:18. Символичните домакини продължиха да играят с добър дух и след огромната отмора, а крайният резултат пристигна при 83:52.
Филип Сребров бе на крачка от " трипъл-дабъл " за Олд Таймърс с 27 точки, 8 битки и 9 асистенции. Лъчезар Радев добави 18 точки и 8 битки, Михаил Димитров се регистрира с " дабъл-дабъл " 12 точки и 16 отскочили топки, а Денислав Трифонов и Александър Александров помогнаха на отбора с по 10 пункта. За Карлсберг Марио Андреев бе най-хубав със 17 точки и 6 асистенции.