Шампионът на Румъния Клуж си осигури участие в групите на

...

Шампионът на Румъния влезе в групите на Лига Европа

Шампионът на Румъния Клуж си обезпечи присъединяване в групите на Лига Европа след безапелационен триумф с 3:1 против финландския КуПС в плейофа.

Марио Рондон откри резултата още в петата минута. Скандинавците стигнаха до няколко благоприятни условия да изравнят, само че не се възползваха от ситуациите и бяха осъдени. Малко преди почивката Дебелюх удвои задатъка на домакините. Рондон означи ново попадение в 56-ата минута, с което прекърши очакванията на противника.

Срещата се игра при тежки условия заради мощен дъжд, а финландците съумяха да стигнат до почетно попадение в края. Влезлият като запаса Удох се разписа в добавеното време.

Миналия сезон Клуж се показа чудесно в Лига Европа. Румънците приключиха на второ място в групата си, която включваше Селтик, Лацио и Рен. След това отпадна от бъдещия първенец Севиля, макар че не позволи загуба от испанците. Двете срещи приключиха наедно, само че гол на непознат терен класира андалусийци напред в шампионата.

КЛУЖ - КУПС 3:1
1:0 - Рондон (5)
2:0 - Дебелюх (42)
3:0 - Рондон (56)
3:1 - Удох (82)