Шампионът на Германия победи Херта Берлин с 1:4 като гост

...

Байерн превзе Берлин с разгром над Херта

Шампионът на Германия победи Херта Берлин с 1:4 като посетител в дербито от 20-ия кръг на Бундеслигата. Баварците пречупиха своя противник още през първата част, когато паднаха две от попаденията в срещата.
След единствено две минути игра Корентин Толисо вкара топката във вратата на Херта, само че попадението бе анулирано заради засада. Все отново Толисо съумя да се разпише 23 минути по-късно, когато оползотвори асистенция на Кингсли Коман и вкара с глава.

В края на първата част защитата на Херта бе хваната неподготвена при статично състояние. Йошуа Кимих центрира в наказателното поле, а Томас Мюлер се оказа най-съобразителен, с цел да " чукне " топката към далечния ъгъл на вратата на домакините и да удвои преднината на Байерн.
В началото на втората част Херта можеше да върне един гол посредством Владимир Дарида, само че негов удар в рискова обстановка не откри задачата. В 75-ата минута Байерн стигна и до трети гол, когато Лирой Сане наказа неточност на вратаря и се разписа във вратата на Херта.

Четири минути по-късно Байерн стигна до още един гол. Този път Серж Гнабри записа името си измежду голмайсторите, а Йошуа Кимих се регистрира с втора асистенция в срещата. Само две минути по-късно Херта съумя да вкара почетно попадение, осъществено от Юрген Екеленкамп. В 89` гол на Сане бе анулиран поради игра с ръка.
С успеха Байерн Мюнхен затвърди водачеството си в Бундеслигата с актив от 49 точки - с шест повече от втория Борусия Дортмунд. Херта остава на 13-о място с 22 пункта. В идващия кръг баварците посрещат Република България Лайпциг, а Херта посреща Бохум.
Източник: sportlive.bg