Шампионът на Франция Пари Сен Жермен не допусна изненада при

...

ПСЖ не се затрудни с Монпелие

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен не позволи изненада при визитата си на Монпелие в мач от Лига 1. Парижани се постановиха с 3:1, а едно от попаденията бе дело на Килиан Мбапе, който вкара стотния си гол с фланелката н френския гранд.

След триумфа си Пари Сен Жермен се откъсна с четири точки пред втория Марсилия във краткотрайното класиране.

Колин Дагба откри за гостите от Париж с тъкмо осъществяване в 33-ата минута. Той получи прекрасен пас отляво от Анхел Ди Мария и от няколко метра простреля противниковия пазач.

Малко преди почивката Мавиди изравни за Монпелие. Футболистът на домакините опитва на няколко пъти да се разпише, само че ударите му все бяха спасявани. Все отново при единия от изстрелите топката мина зад голлинията, макар че вратарят на гостите мазета.

В 77-ата минута Мойс Кийн вкара с кинжален удар под гредата, за даде нова преднина на своя отбор, а крайният резултат бе завършен от Мбапе в продължението на дуела. Той се разписа на празна врата след асистенция на Курзава.
Източник: fakti.bg