Шампионът на Европа Реал Мадрид продължава да е неубедителен по

...

Реал Мадрид продължава да е неубедителен в контролите

Шампионът на Европа Реал Мадрид продължава да е неоснователен по време на контролите си в Съединени американски щати. Снощи възпитаниците на Карло Анчелоти направиха реми 2:2 против мексиканския Клуб Америка на стадион " Оракъл Парк " в Сан Франциско.

Така " Белият балет " остава без триумф в предсезонната си подготовка, откакто преди няколко дни загуби с 0:1 от безконечния зложелател Барселона. За испанския отбор се разписаха Карим Бензема (22) и Еден Азар (54 - дузпа), а за мексиканците точни бяха Хенри Мартин (5) и Алваро Фидалго (82 - дузпа).

Снимка: БГНЕС  Реал Мадрид продължава да е неоснователен в контролите
Реал стартира мача разсеяно и незабавно бе осъден. Още в 5-ата минута Мигел Лаюн опитва отдалечен удар, който обаче се получи като извеждащ пас за Мартин в наказателното поле, той овладя и от близко вкара във вратата на Андрий Лунин.

Постепенно обаче мадридчани се окопитиха и в 22-рата минута Бензема направи двойно подаване с Марко Асенсио, след което със мощен шут прати топката в мрежата за 1:1.

Французинът имаше още един късмет да се разпише в края на първата част, само че мощен негов удар профуча около вратата.
В началото на второто полувреме Реал излезе напред в резултата. Лукас Васкес нахлу на скорост и бе спънат за дузпа, а Еден Азар невъзмутимо осъществя за 2:1.

Последва сериозен напън на мадридчани, които пропуснаха още няколко положителни благоприятни условия посредством Дани Себайос и Орелиен Чуамени, като вратарят Оскар Хименес се отличи с блестящи спасявания.
Вместо Реал да подпечата успеха си, Америка стигна до равнене. В 80-ата минута и мексиканците си създадоха дузпа за нарушаване против Алваро Фидалго. Потърпевшият застана зад бялата точка и при първия опит не съумя да преодолее Лунин. Съдията обаче подреди дузпата да бъде пребита, защото вратарят бе напуснал с повече от метър голлинията си при удара на противника.
При втория опит Фидалго въпреки всичко съумя да прати топката в мрежата, въпреки Лунин още веднъж да я докосна, само че не задоволително, с цел да отрази удара и по този начин резултатът стана 2:2.
В края испанците пропиляха още няколко благоприятни условия да стигнат до триумфа, само че в последна сметка мачът приключи без победител. Следващата инспекция на Реал е още веднъж в Съединени американски щати против италианския гранд Ювентус на 31 юли.
Източник: fakti.bg