Шампионът на България по баскетбол Балкан имаше тежки моменти, но

...

Балкан завърши годината с голяма победа в Ямбол

Шампионът на България по баскетбол Балкан имаше тежки моменти, само че приключи сполучливо 2020 година. " Зелените " завоюваха безапелационно гостуването си в Ямбол с 92:62.

Двата отбора бяха равностойни през първата четвърт, само че по-късно ботевградчани откриха ритъма си и приключиха полувремето с 9 точки задатък.

През третата четвърт домакините демонстрираха воля и изравниха. В последните 10 минути класата на Балкан си сподели думата и те завоюваха частта с 25:9.

Така Балкан към този момент има актив от 5 победи и 3 загуби. Докато Ямбол остава единствено с два триумфа от осем мача.

Дарко Балабан приключи с 22 точки, а 19 добави Сияни Чеймбърс. Дианте Джордан приключи с 15 точки, а с 10 плюс 8 битки - капитанът Димитър Димитров.

За домакините Уендъл Атууд приключи с 16 точки, а по 14 вкараха Ерик МакГил и Иван Лилов.

След Нова година Балкан гостува на Черноморец в Бургас. В първия мач първенците изгубиха вкъщи. Ямбол почива.