Шампионът на България Нефтохимик 2010 постигна 12-а поредна победа в

...

Нефтохимик се поизмъчи за 12-а поредна победа в Суперлигата

Шампионът на България Нефтохимик 2010 реализира 12-а поредна победа в Суперлигата по волейбол, откакто се наложи като хазаин с 3:0 (26:24, 26:24, 25:20) над отбора на Арда Кърджали в среща от междинния 20-и кръг.

Макар да реализира чиста победа в геймово отношение, играчите на Найден Найденов не стигнаха по никакъв начин елементарно до триумфа, като в първите две елементи бяха затруднени оптимално от положителната игра на Арда.

По-малко конспирация имаше единствено в оказалия се финален трети гейм, в който Нефтохимик пропиля стабилен задатък, с цел да разреши на Арда да се приближи на единствено две точки при 19:21. Това обаче бе моментно разпределяне и със серия от 4:1 точки домакините от Бургас затвориха мача.

В класирането Нефтохимик води със 17 победи и едвам 3 загуби, до момента в който втори е отборът на Монтана с 15 триумфа и 4 провали. Арда остава на последното място в подреждането с едвам две победи и цели 17 загуби./ БТА