Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) записа шеста поредна и

...

Шампионът прегази Славия в София

Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) записа шеста поредна и общо 13-а победа в Суперлигата. Волейболистите на Николай Желязков надиграха без проблем като посетители Славия с 3:0 (25:9, 25:14, 25:15) в мач от 15-и кръг, изигран в зала " Панайот Пондалов ".

Бургазлии са водач във краткотрайното класиране с 39 точки (13 победи, 2 загуби), " белите " са на последното 12-о ясто с 2 точки (1 триумф, 13 поражения).

Гостуващият отбор доминираше изцяло в първата част и поведе елементарно след 25:9. В началото на идващите две елементи играта бе равностойна, само че последователно състезателите на Нефтохимик оформиха постоянна преднина. Тя се резервира до края и триумфът бе факт след 68 минути игра.