Шампионът на България Лукойл Академик постигна победа с 81:66 (15:26,

...

"Лукойл Академик" спечели дербито с "Академик Бултекс 99"

Шампионът на България " Лукойл Академик " реализира победа с 81:66 (15:26, 18:21, 25:12, 20:10) над " Академик Бултекс 99 " в дербито от петия кръг на Националната баскетболна лига.

Тимът на Шарон Друкер стартира едва мача и позволи 11 точки пасив след първата четвърт, само че последователно наложи своята игра, като след почивката тимът от Правец имаше цялостна доминация и стигна до безапелационния триумф с 15 точки разлика.

Далтън Пепър бе най-полезен за " Лукойл " с 18 точки. Джъстин Нокс добави 15, а с 11 за спечелилите приключи капитанът Асен Великов.

За домакините от Пловдив Айзея Умипиг приключи с 21 точки, а по 15 прибавиха Шакир Смит и Мартин Дурчев.

Междувременно " Балкан " Ботевград остана единственият непобеден тим в НБЛ, откакто завоюва със 102:81 (35:21, 31:11, 24:28, 12:21) като посетител на " Спартак " Плевен. Играчите на Небойша Видич направиха чудесно първо полувреме, в което вкараха 66 точки против едвам 32 за плевенчани.
Източник: btvnovinite.bg