Шампионът на Англия Манчестър Сити победи Спарта (Прага) с 5:0

...

Манчестър Сити вкара пет на Спарта

Шампионът на Англия Манчестър Сити победи Спарта (Прага) с 5:0 в мач от третия кръг на Шампионската лига.

„ Гражданите “ поведоха след попадение на Фил Фоудън в третата минута, като до края на първата част нови голове нямаше. След почивката обаче англичаните се развихриха и не оставиха подозрения в превъзходството си.

На два пъти се разписа огромната звезда на Сити Ерлинг Холанд, а по едно попадение прибавиха Фил Джоунс и Матеуш Нунеш. Португалецът оформи крайния резултат от дузпа в 88-ата минута.

„ Гражданите “ са в серия от три следващи победи във всички шампионат, до момента в който чехите не съумяха да завоюват в три от последните си пет срещи. Конкретно в Шампионска лига двата отбора стартираха по еднакъв метод - с по един триумф и едно тъждество.