Шампионът Монтана 2003 победи гостуващия Берое (Стара Загора) с 68:64

...

Монтана 2003 нанесе първа загуба на Берое в тази фаза на първенството

Шампионът Монтана 2003 победи гостуващия Берое (Стара Загора) с 68:64 (14:16, 15:22, 20:12, 19:14) в дербито на женското баскетболно състезание на България. Възпитаничките на Стефан Михайлов изиграха мощно второ полувреме и стигнаха до поврат в последните пет минути на мача.

В личната си зала носителките на Купата на България отстъпваха през първите две елементи, само че излязоха преобразени след почивката и нанесоха първо проваляне в първата четворка на новите шампионки в Адриатическата лига. Берое имаше задатък от 33:22 през втората част, а на полувремето водеше с 38:29. Домакините понижиха пасива си на 49:50 след 30 минути игра, а в последната четвърт стигнаха до поврат и даже поведоха с 68:58.

Радостина Димитрова още веднъж сподели, че се намира във форма и приключи с 23 точки и 5 битки. Капитанът Димана Георгиева добави " дабъл-дабъл " - 13 точки и 11 битки, а Христина Иванова се отличи с 12 точки и 5 асистенции. За старозагорки Теодора Динева приключи с 18 точки, а 16 добави Виолина Кочева. Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg