Шампионът Марица Пловдив записа 14-а поредна победа в Националната волейболна

...

Марица Пловдив остана непобеден в редовния сезон на Националната волейболна лига за жени

Шампионът Марица Пловдив записа 14-а поредна победа в Националната волейболна лига за дами. Възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов завоюваха безапелационно семейството си на Хектор с 3:0 (25:18, 25:15, 25:12) гейма и по този метод приключват без загуба постоянния сезон в шампионата.

„ Жълто-сините “ имат цялостен актив от 42 точки след първата фаза на шампионата, в която изгубиха единствено 2 гейма. Така шампионките ще се изправят против осмия в крайното класиране ДКС Варна в четвъртфиналните плейофи. Отборът на Хектор приключва на седмо място в постоянния сезон.

Двубоят в зала „ Колодрума “ мина напълно под контрола на Марица. Пловдивчанки стартираха със серия от 12:1 точки първоначално срещата, което бе задоволително, с цел да си подсигуряват триумфа в първата част – 25:18.

В началото на втория гейм двата тима стояха близо в резултата до 10:8. Тогава „ жълто-сините “ започнаха да показват по-голямата си класа и завоюваха 8 от последвалите 9 разигравания за 18:9, като в следствие затвориха втората част след 25:15.

В третия гейм шампионките съвсем не срещнаха опозиция от своя конкурент, с цел да стигнат изрично до успеха – 25:12 в третата част.

Плейофите в шампионата стартират на 22 март, като в четвъртфиналите ще се играе до 2 победи от 3 срещи.