Шампионът Манчестър Сити срази новака Шефилд Юнайтед с 2:0 в

...

Манчестър Сити завърши годината с успех

Шампионът Манчестър Сити съкруши новака Шефилд Юнайтед с 2:0 в последния за годината мач в британската Висша лига и се реваншира малко на почитателите за шокиращата загуба в Уулвърхемптън (2:3) в петък. Серхио Агуеро (52) и Кевин де Бройне (82) вкараха головете за „ жителите “, които завоюваха купата тази година, само че я приключват на трета позиция, изоставайки на 14 точки от водача Ливърпул.

Домакините взеха самодейността още след първия съдийски сигнал и не я отстъпиха до самия край. След четвърт час игра Родри изведе Марез, който преодоля Джак О'Конъл, само че Джон Игън се намеси съвършено на далечната греда.

В 29-ата минута при бърза контраофанзива Джон Флек подаде към Мусе, който прати топката под плонжа на вратаря Клаудио Браво. " Остриетата " обаче не се радваха дълго, тъй като след намесата на VAR попадението не бе прието поради засада. Гостите имаха още един късмет в края на полувремето, когато Мусе получи отличен пас от Оливър Норууд, само че шутира неопределено.
Източник: fakti.bg