Шампионът Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:1 като гост

...

Манчестър Сити с трудна победа срещу новака Шефилд Юнайтед, Астън Вила победи Бърнли

Шампионът Манчестър Сити реализира сложна победа с 2:1 като посетител против новака Шефилд Юнайтед в мач от третия кръг на Висшата лига.

" Гражданите " срещнаха сериозна опозиция, само че гол на Родри две минути преди края донесе трите точки за отбора на Гуардиола. Ерлинг Холанд можеше да даде преднина на Сити още преди почивката, само че в 37-а минута пропусна дузпа. Норвежецът се реваншира през втората част, като в 63-а минута се разписа след асистенция на Джак Грийлиш.

Шефилд Юнайтед изравни с попадение на Джейдън Богъл в 85-а минута, само че единствено три по-късно Родри вкара надвит гол за Сити.

Астън Вила също реализира триумф като посетител с 3:1 против Бърнли. Мати Кеш вкара два гола за бирмингамци през първата част, а Муса Диаби означи трето попадение след почивката. За Бърнли прецизен бе Лайл Фостър.

Астън Вила има 6 точки след първите кръга и заема шесто място. Бърнли е без извоювана точка и е в дъното на таблицата.