Шампионът Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:1 като гост

...

Манчестър Сити се измъчи, но взе своето срещу Шефилд Юнайтед

Шампионът Манчестър Сити реализира сложна победа с 2:1 като посетител против новака Шефилд Юнайтед в мач от третия кръг на Висшата лига.

" Гражданите " срещнаха сериозна опозиция, само че гол на Родри две минути преди края донесе трите точки за отбора на Гуардиола.
 Тиери Анри похвали ново попълнение на Манчестър Сити

Европейският клубен първенец Манчестър Сити разгласи подписването на контракт с Доку за идващите пет сезона

Ерлинг Холанд можеше да даде преднина на Сити още преди почивката, само че в 37-а минута пропусна дузпа. Норвежецът се реваншира през втората част, като в 63-а минута се разписа след асистенция на Джак Грийлиш.

Шефилд Юнайтед изравни с попадение на Джейдън Богъл в 85-а минута, само че единствено три по-късно Родри вкара надвит гол за Сити.
 Официално: Ал Насър взе Лапорт от Манчестър Сити