Шампионът Макс Верстапен от отбора на Ред Бул беше най-бърз

...

Верстапен не спира да лети и в Мексико

Шампионът Макс Верстапен от тима на Ред Бул беше най-бърз и в третата и последна свободна подготовка преди Гран При на Мексико във Формула 1. В първите две още веднъж той сподели, че няма желание да понижава оборотите макар към този момент обезпечената купа. Мотивацията за него е да реализира рекордната 16-а победа през сезона в неделя на пистата Аутодромо Ерманос Родригес в Мексико Сити.

Верстапен не вървеше никога на върха и в третата подготовка, само че последните 17 минути бяха негови и той даде най-хубавото време от 1 минута, 17.887 секунди. Александър Албон от тима на Уилямс, който водеше в огромна част от третата подготовка, затвърди положителните си изяви и от първата. Той се подреди в последна сметка втори - тотална изненада, завършвайки на 0.070 секунди от Верстапен. Местният любим Серхио " Чеко " Перес с другия болид на Ред Бул, приключи на 3-о място, изоставайки на 0.139 секунди от съотборника си.

Неприятните страсти бяха за тима на Ферари, които имаха ужасяваща сесия тъкмо преди квалификацията за място. Шарл Льоклер остана на 13-о място, а Карлос Сайнс-младши остана чак 15-и.

Верстапен, който завоюва третата си поредна шампионска купа по-рано този месец в Катар, сега държи върха за най-вече победи във Формула 1 с 15 победи през сезон 2022. А отборът му Ред Бул за втора поредна година си подсигурява купата при конструкторите, откакто преобладаваха съществено през този сезон. Ред Бул не излъчи водач на подиума единствено един път в 18 гонки досега, когато Карлос Сайнс завоюва в Сингапур през септември.