Шампионът Лудогорец започна успешно новия сезон в efbet Лига. Орлите

...

Лудогорец би класически 10 от Септември

Шампионът Лудогорец стартира сполучливо новия сезон в efbet Лига. " Орлите " не срещнаха особени проблеми при визитата си на първенеца на Втора лига Септември в София във втория мач от първия кръг на шампионата и завоюваха с класика - 3:0 след попадения на Алекс Сантана (11), Каули Оливейра (55) и резервата Пиерос Сотириу (79). Разградчани бяха в допълнение улеснени, откакто в средата на първата част капитанът на домакините Кристиян Пешов (22) бе изпъден с дикретен червен картон от най-хубавия арбитър Георги Кабаков.
След равностойно начало гостите откриха резултата в 11-ата минута. Тогава след хубава композиция Алекс Сантана бе изведен зад отбраната на домакините и съумя да преодолее Димитър Шейтанов за 1:0.
В 22-ата минута домакините останаха с човек по-малко, откакто Кристиян Пешов спъна откъсващия се Рик Джонатан пред наказателното поле и Георги Кабаков му сподели червен картон.
Малко по-късно Лудогорец можеше да удвои преднината си, само че Матиас Тисера удари гредата, откакто бе останал самичък против вратаря.
В 55-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Каули получи топката в наказателното поле и откакто залъга бранител разстреля вратаря за 2:0.
В 79-ата минута резултатът се повиши до 3:0 в интерес на Лудогорец. Влезлият като запаса Пиерос Сотириу взе топката в наказателното поле и с мощен шут с левия крайник осъществя.
В края на мача реферът отсъди дузпа в интерес на Лудогорец, само че току преди Сотириу да извърши Кабаков получи сигнал да гледа видео повтаряне и в последна сметка наказателният удар бе анулиран. Това обаче не промени доста и първенците започнаха решително отбраната на следващата си купа.
Източник: duma.bg