Шампионът Лудогорец възстанови преднината си пред втория ЦСКА на четири

...

Лудогорец регенерира аванса пред ЦСКА след страхотен мач със Славия

Шампионът Лудогорец възвърне преднината си пред втория ЦСКА на четири точки, откакто в 21-ия кръг от efbet Лига „ орлите “ съкрушиха с 3:1 Славия на своя „ Хювефарма Арена “. Срещата в Разград бе наситена с изключение на с голове, а и с рискови обстановки пред двете порти, като столичния тим опита да се надиграва с разградчани, само че класата на домакините си оказа своята тежест в последна сметка. Пиерос Сотириу откри резултата за "орлите " в 18-ата минута, а Мануел Шоу удвои разградския превес в 29-ата минута. В 52-ата Радослав Кирилов понижи пасива на "белите ", само че Пиерос Сотириу вкара трети гол в "бялата " врата след 66 минути игра.

По този метод хората на Анте Шимунджа не престават да бъдат на върха на четири точки пред единствения сериозен преследвач ЦСКА, а Лудогорец е с 51 точки, до момента в който „ алените “ от София са с 47. Славия пък остана на седмото място с 28 точки, а в идващия кръг „ белите “ имат столично дерби с Локомотив София, до момента в който Лудогорец ще мери сили против Левски София.

През седмицата пък и двата тима имат ангажимент в шампионата Купа на България, откакто Лудогорец ще играе с Монтана, до момента в който Славия ще спори с Берое.

При излизането на двата тима усещане направи бранителят на Лудогорец - Игор Пластун, който се появи на "Хювефарма Арена " с фланелката на националния тим на Украйна дни след началото на размирните дейности в неговата татковина след нашествието на Русия.

В третата минута Кирил Десподов центрира остро отляво при дребен ъгъл, но Христо Попадийн мазета в корнер преди топката да бе засечена от състезател на Лудогорец. След него защитата на Славия се оправи и почисти мощно напред. 360 секундуи по-късно Ерол Дост бе оставен непокрит пред границата на наказателното поле на домакините и шутира с левия крайник, само че Падт мазета топката настрана от вратата си.

След 12 минути игра в Разград Лудогорец открадна топката при контрапреса, откакто Текпетей направи чист шпагат против Бакеро. Последва мощен удар с левия крайник от ганаеца, но топката профуча около левия непряк дирек на Вуцов. Шест по-късно първенецът излезе напред в резултата, откакто Бърнард Текпетей изведе зад защитата на Славия Пиерос Сотириу. Кипърецът доближи топката и с благополучен рикошет при единоборството с Венцислав Керчев топката застана пред десния му крайник, а последвалият удар от кипъреца беше неспасяем за Светослав Вуцов - 1:0.

Малко преди да бе минал половин час игра "орлите " удвоиха своя актив против столичани, откакто Кирил Десподов достави следващото си положително центриране от ъглов удар на първа греда, където Мануел Шоу с глава напълно леко отклони топката, само че това бе задоволително да изненада Вуцов и да вкара втори гол за разградчани - 2:0.

В 32-ата пък Иван Минчев обстрелва домакинската врата непосредствено от ъглов удар, само че Падт мазета. До края на полувремето не се видяха съществени рискове и Лудогорец се отдръпна с удобен задатък.

На почивката Загорчич направи смяна, откакто смени Добрев, а на негово място влезе Тони Тасев. В 52-ата минута "белите " понижиха пасива си след ослепителен самостоятелен пробив от Радослав Кирилов, който подмина с топка в крайници няколко футболисти на Лудогорец и с акуратен удар с левия крайник прати топката във вратата на Падт - 1:2.

Миг по-късно топката се озова у Каули Оливейра в наказателното поле на Славия, а плеймейкърът стреля с глава от доста близо, само че Вуцов отрази. В 66-ата Лудогорец възвърне двата си гола задатък. "Орлите " натиснаха своя противник, а Мартин Георгиев почисти топката с глава право в краката на Кирил Десподов. Той насочи мощен удар с десния крайник, който бе отразен от Светослав Вуцов, само че стражът на "белите " я достави навръх главата на Сотириу, който пък от близко с глава осъществя втория си гол в срещата - 3:1.

Шест преди края на постоянното време Лудогорец вкара четвърти гол посредством Кирил Десподов, който бе изведен впечатляващо зад защитата на Славия с пас от Клод Гонсалвеш и с десния крайник прати топката край Светослав Вуцов. Попадението бе преразгледано дълго време с ВАР поради евентуална засада, която след инспекцията на компютъра се утвърди и голът бе анулиран.