Шампионът Лудогорец срази у дома Етър с 2:0 в среща

...

Лудогорец продължава по план в първенството

Шампионът Лудогорец съкруши вкъщи Етър с 2:0 в среща от деветия кръг и се утвърди на върха във краткотрайното класиране на efbet Лига след шестия си триумф за сезона.

„ Орлите “ от Разград бяха доста дейни през първата част, само че пропуснаха няколко положителни благоприятни условия. Попадение на Жоржиньо беше вярно анулирано заради засада в 31-ата минута, а в 39-ата минута гредата избави " виолетовите " след удар на Марселиньо с глава от няколко метра.

Все отново първенците съумяха да поведат малко след почивката с попадение на голмайстора си Клаудиу Кешеру (47) с удар от близка отдалеченост. Лидерът продължи да господства на своя стадион, а гостите от Велико Търново рядко имаха благоприятни условия да стигнат до изравнително попадение. В самия край Джоди Лукоки (86) постави дефинитивно точка на разногласието с втори гол за първенците, подсигурявайки им трите точки.
Източник: fakti.bg