Шампионът „Лудогорец“ постигна важна победа по пътя си към нова

...

Монтана загуби гостуването на Лудогорец след спорна дузпа

Шампионът „ Лудогорец “ реализира значима победа по пътя си към нова купа на България.
В мач от 23-ия кръг на efbet Лига “орлите” надиграха мъчно с минималното 1:0 „ Монтана “. Единственото попадение падна в 73-ата минута от дузпа, като прецизен бе Клаудиу Кешерю.
Като цяло отборът от Разград не остави подозрения, че е по-класният отбор, само че по този начин и не съумя да надиграе изрично противника, който се отбраняваше добре през съвсем целия дуел. На моменти гостите стояха равностойно против „ Лудогорец “, само че една неточност, която костваше дузпата се оказа причина за провалянето.
Срещата стартира равностойно, само че последователно домакините взеха самодейността. Така или другояче обаче преди почивката до попадения не се стигна. Пропуски за „ Лудогорец “ направи Клаудиу Кешерю, който на два пъти можеше да означи, само че Марио Кирев го спря.
Втората част не се различаваше изключително от първата и „ Лудогорец “ имаше превъзходство, което обаче не успяваше да материализира в чисти положения. Така се стигна до 73-ата минута, когато Реян Сенхаджи спъна в наказателното поле Кешерю и съдията уточни бялата точка. Зад топката застана румънецът и без проблеми осъществя.
До края на мача „ Лудогорец “ контролираше обстановката на терена и не даде късмет на „ Монтана “ да си тръгне най-малко с точка.

„ Лудогорец “ 1:0 „ Монтана “
1:0 Кешерю (73-д)

Стартови сформира:
„ Лудогорец “: 1. Кахлина, 22. Икоко, 21. Григоре, 24. Вердон, 82. Йорданов, 7. Сантана, 25. Баджи, 11. Десподов, 88. Вандерсон, 95. Каули, 28. Кешерю
„ Монтана “: 1. Кирев, 25. Башлиев, 4. Терзиев, 33. Цонков, 24. Кики, 5. Сенхаджи, 10. Айтов, 6. Ангелов, 13. Йорданов, 23. Георгиев, 19. Кръстев
Източник: bulnews.bg