Шампионът Хебър (Пазарджик) постигна 7-а поредна победа от началото на

...

Хебър не срещна трудности срещу Пирин

Шампионът Хебър (Пазарджик) реализира 7-а поредна победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Камило Плачи дадоха единствено гейм и надиграха като посетители Пирин (Разлог) с 3:1 (25:18, 20:25, 25:14, 25:20) в среща от 9-ия кръг, играна довечера в зала " Септември ".

По този метод " тигрите " са втори във краткотрайното класиране с 20 точки след 6 победи и 1 загуба, с колкото е и водача Левски, само че с 21 точки. Пирин пък е на 8-о място с 3 победи, 6 загуби и 10 точки.

В идващия, предпоследен, 10-и кръг от полусезона Хебър е хазаин на Берое 2016 (Стара Загора), до момента в който разложани са посетители на Левски. Срещите са надлежно в неделя (11 декември) от 18,00 часа и в петък (9 декември) от 17,30 часа. Преди това първенците ще одобряват и ЦСКА в отсрочения си мач от 6-ия кръг. Този дуел пък е в четвъртък (8 декември) от 18,00 часа.

В първия гейм Хебър доминираше напълно и поведе в мача без особени проблеми след безапелационното 25:18. " Тигрите " от Пазарджик потеглиха мощно и във втората част като дръпнаха с 9:7, само че по-късно домакините от Пирин набраха инерция и обърнаха до 16:13 в своя изгода. Въпреки опитите на Хебър, разложани резервираха преднината си и да изравнят резултата след 25:20. Това активизира първенците, които потеглиха стремително в третия гейм с 5:1 и 8:3. Момчетата на Камило Плачи продължиха да диктуват играта и не разрешиха опозиция от Пирин - 25:14 и 2:1. Четвъртата част започва равностойно, след което Хебър поведе с 10:7. Постепенно Пирин съумя да изравни при 18:18, само че не се случи нищо повече. Хебър съумя да завоюва след 25:20 и 3:1.
Източник: novsport.com