Шампионът Голдън Стейт Уориърс преодоля пасив от 15 точки и

...

Шампионът "Голдън Стейт" на четвърти пореден финал в НБА

Шампионът " Голдън Стейт Уориърс " преодоля пасив от 15 точки и победи като посетител " Хюстън Рокетс " със 101:92 в решителния седми мач от финала в Западната конференция, с което си обезпечи присъединяване във финала в НБА за четвърта поредна година.

Там противник на " Уориърс ", както и в предходните три сезона, ще бъде първенецът на Изток " Кливланд Кавалиърс. "
Леброн Джеймс класира " Кливланд " на четвърти следващ край в НБА (ВИДЕО) "Кавалерите " отстраниха "Бостън Селтикс " след 87:79 в седмия мач
В Хюстън домакините, които трябваше да играят и в тази среща без контузения си водач Крис Пол, започнаха по-добре срещата и водени от Джеймс Хардън и Ерик Гордън поведоха с 48:33 след забивка на Хардън 4:54 минути преди края на първото полувреме.

До почивката " Голдън Стейт " стопи пасива си до 11 точки, само че по всичко изглеждаше, че " ракетите ", които приключиха с най-хубави индикатори постоянния сезон, са способни да спрат серията на противника си от следващи участия във финала.

Кевин Дюрант и Стеф Къри обаче не бяха на такова мнение и с доста мощна игра през третата четвърт гостите реализираха поврат след серия от 17:3, довела резултата до 64:61 в тяхна изгода.

В тези минути " Хюстън " пропускаше опция след опция с неточни стрелби от тройката, до момента в който по-опитният им противник се възползваше за лесни точки с бързи контраатаки. В последната четвърт задатъкът на " Уориърс " продължи да пораства и в един миг даже стана двуцифрен.

Кевин Дюрант приключи с 34 точки, 5 битки, 5 асистенции и 3 чадъра за спечелилите, до момента в който Стеф Къри остана на една битка от " трипъл-дабъл " с 27 точки, 9 битки, 10 асистенции и 4 откраднати топки. Още 19 точки за триумфа калифорнийския отбор прибави Клей Томпсън.

За " Хюстън ", който се целеше в първо присъединяване във финалите от 1995 година насам, Джеймс Хардън приключи с 32 точки, 6 битки, 6 асистенции и 4 отнети топки, Ерик Гордън прибави 23 точки, а с 20 остана центърът Клинт Капела.

Финалната серия сред " Голдън Стейт " и " Кливланд Кавалиърс " стартира в ранните часове на петъчния ден с дуел в Оукланд.

Източник: btvnovinite.bg