Шампионът Етър 64 победи домакина Шумен с 34:27 (15:12) в

...

Шампионът Етър 64 с важна победа в Шумен

Шампионът Етър 64 победи домакина Шумен с 34:27 (15:12) в среща от предпоследния пети кръг от втората фаза на женското хандбално състезание. Така възпитаничките на Йонка Генчева събраха 9 точки и се изравниха с Бъки, който на следващия ден приема третия в подреждането Свиленград, който е с 8 точки. Шумен остана на дъното с 2 точки. Домакините започнаха по-добре мача и първоначално поведоха с 3:0, като поддържаха авнас в резултата в първите 20 минути. Етър съумя да изравни при 10:10, а със мощни изяви в края на полувремето се оттгели с задатък от 15:12 на почивката.

През втората част Шумен още веднъж започва с три безответни гола и изравни за 15:15, само че след 16:16 великотърновки започнаха да преобладават и натрупаха задатък от 3-4 попадения, а в края даже направиха успеха си по-убедителна. Най-резултатна за гостенките беше Деница Иванова с 8 попадения, 7 добави Петя Кръстева, а Соня Богданова приключи с 6. За Шумен с 14 гола се отличи Кръстина Касабова.