Шампионът донесе пореден изненадващ резултат и загуби с 1:2 в

...

Съдийските решения ли предопределиха загубата на Реал Мадрид?

Шампионът донесе следващ неочакван резултат и загуби с 1:2 в семейството си на. Това бе трето проваляне за “лос бланкос” на “Алфредо Ди Стефано”, само че то бе съпроводено с някои противоречиви решения от страна на съдийската бригада и интервенция на ВАР. бе изпъден още в деветата минута за нарушаване против Сехио Леон, който се откъсваше самичък против вратаря.

Въпреки това мадридчани поведоха в 13-ата с гол на, само че позволиха равнене в 32-ата от, победното попадение за гостите бе дело на в 78-ата.

Arturo Ibanez (ex Spanish referee) “The VAR referee (Cuadra Fernández) is wrong. Léon started to maneuver & moved with the ball towards left side, not an obvious chance to score & Militao wasn’t last man, it is yellow not red " [ONDA CERO]
— Real Madrid Info ³ (@RMadridInfo)
Съдията Давид Хименес в началото му сподели жълт картон, само че след консултация с ВАР взе решение да изгони бранителя. Съдийският специалист на вестник “Марка” Хуан Андухар Оливер твърди, че нарушаването не е заслужавало пряк червен картон, защото е бил задоволително близо и е можел да се намеси в обстановката.

През второто полувреме от Леванте получиха и друго решение в своя изгода след намесата на системата за видеоповторения, когато в началото бе отсъдено нарушаване отвън наказателното поле на Винисиус против в 62-ата, само че след това то бе превърнато в дузпа, защото Клерк е бил закачил линията на наказателното поле. Рожер обаче пропусна 11-метровия изстрел.

VAR gives a pen but touched the ball first, no?
— M•A•J (@Ultra_Suristic) Ла Лига 21 кръг, събота 30 януари  Реал Мадрид 1:2краен резулат  Леванте