Шампионът Брюж показа, че няма лесно да се откаже от

...

Гениален гол и разгромна победа зарадваха феновете на Брюж

Шампионът Брюж сподели, че няма елементарно да се откаже от отбраната на купата си. " Синьо-черните " изнесоха същинска футболна лекция на Антверп и разгромиха приятната изненада на сезона с 5:1. По този метод Брюж към този момент е еднолично на второто място, като изостава със 7 точки от водача Генк.

Денис Емануел даде задатък на домакините в 21-ата минута, а в 40-ата Сийбе Шрийверс повиши на 2:0. Попадението на младия нападател беше същински шедьовър. Той получи извеждащ пас и от въздуха уцели топката по допустимо най-хубавия метод, прехвърляйки стража на Антверп.

Матс Ритс и още веднъж Емануел довършиха гостите след почивката. Йеле ван дам върна един гол, само че в края Ханс Ванакен беше прецизен от дузпа за най-убедителния триумф на Брюж на " Ян Брейдел " през сезона.

В другите мачове през вчерашния ден лидерът Генк не сбърка при гостуването си на Ойпен и се наложи с 2:0, а Зюлте Варегем победи с 3:1 Шарлероа.