Шампионът Берое записа внушителна победа над Академик (Пловдив) със 141:54

...

Берое наниза 141 точки на студентките

Шампионът Берое записа внушителна победа над Академик (Пловдив) със 141:54 (36:8, 30:24, 38:12, 37:10) като хазаин в среща от 14-ия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами.

Успехът бе общо 13-и от началото на сезона за състезателките на Берое, до момента в който пловдивчанки позволиха 12-о проваляне.

Домакините тотално преобладаваха в дуела, като на почивката водеха с 66:32. След третата четвърт задатъкът на Берое бе 104:44, а най-голямата разлика в мача доближи 87 точки. Старозагорки направиха впечатляващите 47 асистенции против 12 за съперника.

Най-резултатна за домакините бе Николет Гилдей с 21 точки и 7 асистенции, а 20 точки, 3 битки и 9 асистенции добави Деана Стояновска. Общо девет баскетболистки на Берое вкараха 11 и повече точки.

За Академик Пловдив Анастасия Калева приключи със 17 точки и 3 битки.

Вицешампионът Монтана 2003 надигра русенския Дунав 2016 с 97:41 (24:11, 32:6, 24:8, 17:16) като хазаин в зала " Младост ". Тимът на Монтана 2003 реализира 11-а победа от 13 изиграни мача, до момента в който за Дунав 2016 загубата бе 13-а също от 13 дуела от началото на сезона.

Още до почивката домакините дръпнаха с 56:17, а след третите 10 минути резултатът беше 80:25 в интерес на състезателките от Монтана, който в един миг поведоха с 60 точки.

Борислава Денчева се отличи с 20 точки, 7 битки и 5 асистенции за Монтана 2003, а за гостите Мелиса Енчева способства с 13 точки и 5 битки.

Локомотив София отстъпи като хазаин на Рилски състезател с 47:75 (18:22, 8:22, 13:8, 8:23). Победата бе 11-а за състава от Самоков, а Локомотив инкасира шеста загуба.

След относително равностойна първа част, гостите овладяха самодейността и до почивката се откъснаха с 44:26. Домакините направиха по-добра трета четвърт, само че Рилски състезател не изпусна водачеството и преди финалните 10 минути преднината на отбора бе 52:39.

Деница Манолова се отличи за Рилски състезател със 17 точки и 9 битки, до момента в който за домакините Ренета Димитрова означи 9 точки и овладя 7 битки.

До края на първия стадий от шампионата остава да се изиграе срещата сред Шампион 2006 и Шоутайм по-късно, както и отсрочените мачове от седмия кръг на следващия ден (14 януари), повтаряне на днешните, Дунав 2016 - Монтана 2003 в зала " Младост " в Монтана от 14:00 часа и Шоутайм - Шампион 2006 още веднъж в зала " Триадица " в София от 10:00 часа.