Шампионът Бенфика победи Порто с 2:0 и спечели Суперкупата на

...

Бенфика спечели Суперкупата на Португалия

Шампионът Бенфика победи Порто с 2:0 и завоюва Суперкупата на Португалия по футбол.

Анхел ди Мария откри резултата в 61-ата минута. Аржентинецът се завърна в клуба през лятото след 13 години, а след това беше определен за Играч на мача. Седем минути по-късно хърватинът Петър Муса вкара второто попадение.
 Ал Насър на Роналдо яде здрав пердах и от Бенфика

" Орлите " не оставиха и подозрение в по-голямата си класа

В края на срещата Порто остана с човек по-малко на терена. Пепе получи червен картон в 90+1 минута, а 6 минути по-късно съдията изгони старши треньора на отбора Серджо Консейсао.

Бенфика завоюва Суперкупата на страната за 9-и път в историята си, изравнявайки се със Спортинг по брой извоювани титли. Рекордьор по трофеи в шампионата е Порто с 23.

През предишния сезон Бенфика стана първенец на Португалия, а Порто взе Купата на страната.