Шампионът Бенфика допусна грешна стъпка на старта на 20-ия кръг

...

Бенфика пропусна да излезе начело

Шампионът Бенфика позволи неверна стъпка на старта на 20-ия кръг в португалското състезание. Грандът от Лисабон едвам се избави от загуба против Беленензеш и още веднъж трябваше да разчита на голмайстора си Жонас Гонсалвеш, който донесе равенството 1:1 в последната минута.

До почивката мачът беше отегчителен, а дребното забавни моменти бяха пред вратата на Бенфика. През второто полувреме тимът на Руи Витория взе самодейността, само че по този начин и не съумя да поведе. В 71-ата минута Бенфика получи дузпа, само че вратарят Филипе Мендес избави удара на Жонас.
#CFBSLB | Termina o encontro. | Resultado final: CF Belenenses 1-1 SL Benfica. Revê todos os lances desta partida no nosso Game Hub https://t.co/W10rvwQ7iW #PSPlus pic.twitter.com/64RruiZtlL
— SL Benfica (@SLBenfica) 29 януари 2018 година Домакините търпеливо чакаха шанса си и той пристигна в 86-ата минута. Тогава новото попълнение Натан, влезнал в игра, малко по-рано, откри резултата с фалцов изстрел. Бенфика въпреки всичко изравни в 7-ата минута на добавеното време посредством Жонас. Бразилецът се реваншира за пропуснатата дузпа с съвършено изпълнен фаул.

Бенфика дели второто място със Спортинг (Лисабон). Двата отбора имат по 47 точки, а водачът Порто е с 48, само че и два мач по-малко от " орлите ".

Португалия, Примейра лига - 20 кръг:

БЕЛЕНЕНЗЕШ - БЕНФИКА 1:1
1:0 Натан (86)
1:1 Ж. Гонсалвеш (90)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Примейра лига 20 кръг, понеделник 29 януари  Беленензеш 1:1краен резулат  Бенфика