Шампионът Байерн спечели изключително трудно с 2:1 при визитата си

...

Мюлер спаси Байерн срещу втородивизионен тим

Шампионът Байерн завоюва извънредно мъчно с 2:1 при визитата си на втородивизионния Бохум и се класира за осминафиналите в шампионата за Купата на Германия.

Голмайсторът на баварците Роберт Левандовски бе оставен на пейката за началото на срещата, само че се появи в игра през втората част, откакто съотборниците му към този момент изоставаха в резултата. В 36-ата минута Алфонсо Дейвис си вкара автогол и даде преднина на домакините.

След почивката отборът от региона Рур се окупира в личната си половина и дълго време мечтаеше за крайния триумф. Играчите на Нико Ковач притискаха домакините с всяка минала минута, само че им липсваше шанс в завършващата фаза. Все отново в 83-ата минута Серж Гнабри изравни след пас на Кимих.
Източник: fakti.bg