Шампионът Балкан започна с домакинска победа над тима на Шумен

...

Балкан стартира сезона в НБЛ с труден успех над Шумен

Шампионът Балкан стартира с домакинска победа над отбора на Шумен с 88:83 (18:16, 22:23, 27:26, 21:18) отбраната на купата си в Националната баскетболна лига за мъже. Съперниците изиграха доста оспорван дуел в „ Арена Ботевград “, като домакините съумяха да наложат надзор едвам в последната четвърт.

Гостите от Шумен започнаха мощно и поведоха с 12:6, преди ботевградчани да извърнат до 18:16 в своя изгода в края на първата част. Те дръпнаха с 8 точки при 31:23 шест минути преди почивката, само че баскетболистите на Шумен не разрешиха увеличение на дистанцията, изравниха и на два пъти поведоха с точка. Балкан си върна задатъка в края на първото полувреме, което завърши при 40:39.

Последва равностойна трета четвърт, като преди финалните 10 минути домакините водеха с 67:65. Те започнаха по-добре четвъртата част, дръпнаха със 72:65, а Димитър Димитров и Николай Грозев подвигнаха разликата до 11 точки с точни стрелби за 78:67 при оставащи малко повече от 4 минути. До края Балкан удържа опитите на Шумен още веднъж да се приближи и стигна до триумфа.

Гостите завоюваха битката под коша (42-35), само че ботевградчани демонстрираха по-ефективна пукотевица от игра (46%-44%).

Майки Диксън бе най-резултатен за спечелилите с 29 точки, 2 битки и 2 асистенции, а по 14 точки означиха Димитър Димитров и Николай Грозев.

Брайън Камерон приключи с 22 точки, 2 битки и 6 аситенции за гостите.

За Балкан следва посещение на Левски в София на 15 октомври, а отборът на Шумен ще одобри Берое ден по-рано, на 14 октомври.