Шампионът Балкан Ботевград постигна трудна победа като гост на Ямбол

...

Балкан с труден успех над Ямбол

Шампионът Балкан Ботевград реализира сложна победа като посетител на Ямбол с 85:74 (21:22, 15:20, 22:17, 27:15) в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Йовица Арсич бяха догонващи в резултата до началото на четвъртата част на мача и натрупаха преднината си в резултата едвам в последните пет минути на дуела.

Балкан е едноличен водач в шампионата с 16 победи и единствено едно проваляне, а Ямбол финален с актив 2-15.

Мачът пропусна Кени Хол, който е с вирусно заболяване.

Двубоят се игра равностойно до 35-ата минута, когато след тройка на Марко радонив и углавен удар на Димитър Димитров Балкан поведе в резултата с шест точки.

Балкан направи серия от 12:3 и поведе с 10 точки две минути и половина преди края на мача 80:70. До края Балкан не разреши разликата да падне и завоюва с 11 точки разлика.

Най-резултатен за триумфа беше Марко Радонич с 23 точки и 5 битки. Крис Минков осъществя 17 точки, Дейшон Найт приключи с 13 точки и 7 битки, а Михайло Секулович с 11 точки и 8 битки.

В идващия кръг Балкан приема Спартак Плевен.