Шампионът Балкан Ботевград победи драматично със 76:73 носителя на Купата

...

"Балкан" срази "Левски Лукойл" с тройка секунда преди края

Шампионът " Балкан " Ботевград победи трагично със 76:73 носителя на Купата и Суперкупата на страната " Левски Лукойл ". Двата отбора изиграха зрелищен мач в столичната зала " Универсиада ", решен от тройка на Джордан Калахан секунда преди края.

Така " Левски Лукойл ", който през днешния ден не можеше да разчита на двама свои съществени играчи - Христо Захариев и Чавдар Костов, позволи първо проваляне от началото на сезона в Националната баскетболна лига.

" Сините " попаднаха в комплицирана обстановка, откакто изоставаха с 20 точки три минути преди почивката, само че съумяха да наваксат. В последна сметка обаче " Балкан " взе своето.

Най-резултатен в мача бе Венцислав Петков от " Левски Лукойл " с 21 точки, а за спечелилите над всички бе Крис Минков с 15.

В идващия кръг " Балкан " е хазаин на " Ямбол ", до момента в който " Левски " ще гостува на " Рилски състезател ".

" Левски Лукойл ": Aсен Великов, Венцислав Петков, Йордан Минчев, Куон Чийтъм, Райън Райт

" Балкан ": Джордан Калахан, Станислав Цонков, Крис Минков, Димитър Димитров, Кени Хол
Източник: btvnovinite.bg