Шампионът Бъки победи Етър'64 с 27:22 (15:8) в Габрово в

...

Бъки спечели дербито с Етър и си осигури първото място

Шампионът Бъки победи Етър'64 с 27:22 (15:8) в Габрово в среща от предпоследния девети кръг от първата фазана женското хандбално състезание. С триумфа домакините събраха 16 точки и си подсигуряваха първо място, а великотърновки остана на втора позиция с 13 точки. Габровки направиха доста мощно първо полувреме, а в играта на гостенките нищо не се получаваше, като пропуските бяха във всички етапи от играта.

Бъки водеше с 22:10 след 40 минути, когато Етър се засилва и до 53-ата минута съумя да понижи изоставането си до 19:23, само че в решителните моменти до финалната сирена великотърновки още веднъж позволиха недостатъци и не съумяха да стигнат до освен това.

Отличен мач за Бъки направи вратарката Ивон Дюлгерова, която беше в главната на построяването на огромната преднина доникъде на второто полувреме. Най-резултатна за победителките беше Мадлен Тодорова с 9 попадения.

За Етър с 10 гола се отличи Данислава Петрова, само че останалите лидерки в състава изневериха. Шумен се утвърди на третата позиция с 12 точки след предстоящ домашен триумф над Поморие с 38:27 (20:13). Свиленград е четвърти с 11 точки след успеха над последния в класирането Ники Спорт в Сливница с 33:28 (21:13).

Последният кръг от първата фаза на шампионата е на 2 февруари, като Етър ще одобри Свиленград, а Бъки е хазаин на Шумен. Първите четири тима не престават във втората фаза на шампионата.

Срещи от предпоследния девети кръг кръг от първата фаза на женското хандбално състезание на България:

Бъки - Етър'64 - 27:22 (15:8)
Ники спорт Ц Свиленград - 28:33 (13:21)
Шумен98 - Поморие - 38:27 (20:13)