Шампион 2006 постигна втора поредна победа във втората четворка на

...

Шампион 2006 надигра Академик Пловдив и записа втора поредна победа

Шампион 2006 реализира втора поредна победа във втората четворка на женското баскетболно състезание на България. Тимът завоюва гостуването си на Академик Пловдив с 94:72 (25:16, 25:21, 28:21, 16:14) в дуел от втория кръг.

Шампион 2006 е с цялостен актив от два триумфа и е отпред в класирането, а пловдивчанки са трети с победа и загуба.

Баскетболистките на Ирена Колева преобладаваха през цялата среща. Още на почивката те водеха с 50:37, а след 30 минути игра имаха задатък от 78:58.

Елена Драгоева беше най-полезна за триумфа с 28 точки, 6 битки, 8 асистенции. Анджела Стамболян записа 16 точки, а Албена Соколова има 12 точки и 8 битки.

За домакините се отличиха Анастасия Калева с 27 точки и 5 битки, Ралица Кенарева с 16 точки и Каролина Кирилова с 15.

На 16 февруари Шампион ще гостува на Шоутайм, а ден по-късно Академик ще бъде посетител на Дунав Русе.