Шампион 2006 победи Шоутайм със 70:64 (14:22, 13:16, 17:18, 26:8)

...

Шампион 2006 постигна победа над Шоутайм в женското баскетболно първенство

Шампион 2006 победи Шоутайм със 70:64 (14:22, 13:16, 17:18, 26:8) и записа трети следващ триумф във втората четворка на женското баскетболно състезание на България.

Столичанки изоставаха в резултата през по-голямата част от дуела, само че стигната до триумфа след мощна последна четвърт.

Шампион 2006 заема първото място в класирането с цялостен актив от три триумфа на втория стадий на шампионата. Шоутайм е втори с една победа и две загуби.

Анджела Стамболян беше най-полезна за триумфа с 20 точки и 9 битки. Елена Драгоева приключи с 14 точки, 9 битки и 6 асистенции, а Габриела Коцева с 11 точки и 9 битки.

Виктория Георгиева се отличи за гостенките с 14 точки, а Анхела Йошовска и Габриела Ангелова вкараха по 11.

На 24 февруари (събота) Шампион 2006 ще гостува на (Дунав) Русе, а отборът от Варна ще одобри Академик (Пловдив).