Шахтьор Донецк стигна само до равенство 2:2 като домакин на

...

Вратарска грешка и непримирим "Динамо" Загреб спряха "Шахтьор"

" Шахтьор " Донецк стигна единствено до тъждество 2:2 като хазаин на " Динамо " Загреб в мач от третия кръг в група 3 на Шампионската лига.

В Харков домакините започнаха чудесно и откриха резултата по-късно повече от четвърт час игра, когато Йевхен Коноплянка се възползва от подаване на Марлос. " Шахтьор " обаче не резервира задатъка си дълго, откакто още в 25' Дани Олмо изравни.

През втората част, в 60', украинския вратар Андрий Пятов извърши безумно и извънредно жестоко нарушаване против Марио Гавранович. Стражът фаулира и контузи противника след центриране от ъглов удар, при което нападателят на " Динамо " бе надалеч от топката. В последна сметка Мислав Оршич извърши тъкмо отсъдената дузпа,, оформяйки цялостния поврат.

" Миньорите " не се предадоха и стигнаха до 2:2 в 75', когато се разписа влезлият като запаса Додо.
Източник: btvnovinite.bg