Шахтьор (Донецк) се класира за четвърфиналите в Лига Европа. Миньорите

...

Шахтьор разби Волфсбург с късни голове, Жуниор Мораеш се разписа на два пъти

Шахтьор (Донецк) се класира за четвърфиналите в Лига Европа. " Миньорите " победиха за повторно Волфсбург. Този път с 3:0. Така с общ резултат 5:1 украинският отбор продължава в идната фаза.

И трите попадения паднаха в заключителните минути на срещата. На два пъти се разписа Жуниор Мораеш, а един гол добави Манор Соломон.

Първото полувреме приключи без попадения. В 68-ата минута Хочолава фаулира откъсващия си Виктор и получи пряк червен картон. Две минути по-късно двата отбора към този момент бяха с по 10 души на терена, откакто Джефри Брукс получи втори жълт картон.
 Снимка 491071
Източник:

В 89-ата минута Шахтьор поведе. Мораеш получи пас на дузпата от Додо и с мощен удар вкара за 1:0.

В първата минута на продължението Евхен Коноплянка проби и откри Соломон в наказателното поле, който с шут в далечния ъгъл означи второ попадение.

В 93-ата минута Мораеш остана самичък против Кастеелс и го преодоля за трети път.