Шахтьор (Донецк) поднесе сензацията на първия кръг в груповата фаза

...

Резервите на Шахтьор направиха за смях Реал

Шахтьор (Донецк) сервира сензацията на първия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. " Миньорите " победиха с 3:2 като посетители Реал (Мадрид), макар множеството кадрови проблеми в състава си. Украинският отбор поведе с три гола още до полувремето след попадения на Тете, Манор Соломон и автогол на Рафаел Варан. През втората част Лука Модрич и Винисиус върнаха два гола за испанския гранд. В добавеното време се разписа и Феде Валверде, само че Винисиус бе в засада при попадението и то бе анулирано.

" Миньорите " бяха съществено ударени от ковид, откакто цели 10 футболисти от първия състав бяха диагностицирани със болестта. Сред тях са бразилските звезди Тайсон, Алан Патрик и Жуниор Мораеш, бранителят Микола Матвиенко, крилото Йевхен Коноплянка и вторият капитан Тарас Степаненко.
 Снимка 501749
Източник:

В 14-ата минута Марлос се озова самичък против Куртоа, само че вратарят избави. В 29-ата минута Корниенко си проправи път през няколко бранители и откри Тете, който прати топката във вратата.

В 33-ата минута Тете се измъкна от домакинската защита и още веднъж стреля. Куртоа мазета удара му, само че в опита си да не разреши на Марлос да играе с топката Варан си означи автогол.

В 42-ата Манор Соломон откри Тете, който му върна с пета, а израелецът вкара трети гол във вратата на шокираните футболисти на Реал.
 Шахтьор (Донецк) с запасите против Реал (Мадрид)
Шахтьор с запасите против Реал (Мадрид)

Групата на украинския първенец се състои от общо 20 футболисти

" Белите " се върнаха в мача в 54-ата минута. Тогава Модрич се разписа с мощен удар от далечна отдалеченост. Пет минути по-късно резервата Винисиус лиши топката от Марлос, напредна и я прати във вратата на Трубин.

В 64-ата минута Тете излезе очи в очи с Куртоа, само че се забави с удара, като го прати в краката на белгиеца.
 Снимка 501747
Източник:

В добавеното време на срещата " белите " извършиха заучено корнер. Топката стигна до Феде Валверде, който с мощен удар и куп рикошети я прати във вратата. Попадението обаче бе анулирано поради засада на Винисиус след намесата на ВАР.