Шахтьор Донецк победи Динамо Киев с 3:1 в дербито от

...

Шахтьор победи Динамо в дербито на Украйна

Шахтьор Донецк победи Динамо Киев с 3:1 в дербито от 24-ия кръг на футболното състезание на Украйна. Шампионатът беше възобновен през вчерашния ден след паузата поради пандемията от ковид. Срещата се игра без фенове на Олимпийския стадион в Киев.

Динамо откри резултата в 38-ата минута след гол на Виталий Буялски, а по-късно Шахтьор стигна до поврат с две попадения на Марлос (39, 67) и едно на Маркос Антонио в 71-ата минута.
Шахтьор е водач в класирането с 62 точки от 24 мача, а Динамо Киев заема второ място с 46 точки.

Украинское классико: «Шахтер» уверенно побеждает «Динамо», - ФОТО, ВИДЕО

3:1 – «Шахтер» уверенно обыгрывает «Динамо» и увеличивает отрыв от ближайших преследователей до 16 очков. #Шахтер #Динамо pic.twitter.com/mAMBbwj5gt
— Донецк 62.ua (@donetsk62ua) May 31, 2020
Първенството на Украйна беше спряно в средата на март поради световната пандемия, а от 30 май Министерството на здравеопазването на страната позволи мачовете да бъдат възобновени.