Шахтьор Донецк и Интер завършиха при резултат 0:0 във втори

...

Георги Кабаков вбеси Конте и Интер при равенство с Шахтьор

Шахтьор Донецк и Интер приключиха при резултат 0:0 във втори мач от Група B на Шампионската лига. Главен арбитър на този мач бе българският рефер Георги Кабаков и в края на дуела "нерадзурите " имаха искания за дузпа, само че те не бяха почетени от рефер. По този метод украинският отбор задържа първата позиция в групата.

Гостите стартираха по-агресивно срещата и възпитаниците на Антонио Конте заредиха офанзива след офанзива по посока вратата на Анатоли Трубин.

В 16-ата минута Ромелу Лукаку имаше добра опция, само че вратарят на Шахтьор улови. Последава нова добра офанзива за "нерадзурите ", която приключи с изстрел на Николо Барела, само че красивото осъществяване на италаинския национал приключи с удар в напречната греда.

Първите минути минаха напълно под диктовката на Интер. В 21-ата минута италианският гранд пропусна нова добра опция. Марсело Брозовоич центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Данило Д'АМброзио стреля с глава, само че топката профуча около левия непряк дирек.

Статистиката бе безапелационна през първия половин час от дуела, която гласеше - 7:1 удари в интерес на Интер, само че за момента това не водеше до попадения във вратата на Анатоли Трубин.

В 42-ата минута топката за повторно навести напречната греда зад Анатоли Трубин. Ромелу Лукаку стреля технично от фаул, само че кълбото още веднъж не навести мрежата на домакините.

През второто полувреме "нерадзурите " продължиха да диктуват дейностите на терена. В 54-ата минута пред Лаутаро се откри добър късмет, само че и аржентинецът не откри задачата.

В 76-ата минута Ромелу Лукаку се строполи в наказателното поле след прикосновение със бранител на Шахтьор, само че Георги Кабаков уточни играта да продължи и не отсъди дузпа в интерес на Интер.

До края на дуела Шахтьор Донецк съумя да удържи нападенията на Интер и извоюва точката в Киев.

ШАХТЬОР Д - ИНТЕР 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ШАХТЬОР Д: Анатоли Трубин, Виктор Корнийенко, Валери Бондар, Давид Кохолава, Додо, Марлос, Майкон, Манор Соломон, Маркос Антонио, Тете, Дентиньо

Треньор: Луиш Кастро