СГС излезе с решение по исковата молба на БХК в

...
СГС излезе с решение по исковата молба на БХК в
Коментари Харесай

Костадин Ангелов си ОТДЪХНА: Не е извършил дискриминация относно ваксинациите за COVID-19

Софийски градски съд излезе с решение по исковата молба на БХК в която те стачкуваха против имунизационния проект. Това заяви Костадин Ангелов във Facebook. Той е депутат от ГЕРБ  и ръководител на парламентарната комисия по опазването на здравето, както и някогашен здравен министър.

Според решението на съда ответникът К. Г. А.(Костадин Георгиев Ангелов) не е направил директна дискриминация по признаците „ възраст “ и „ увреждане “ с дейностите си по предложение на Националния проект за имунизиране против COVID-19 в Република България и издаване на Заповед № РД-01-726/23.12.2020 година за организацията на имунизационната акция против COVID-19, в които като не е дал приоритет на възрастните хора на и над 65-годишна възраст и лицата с съпътстващи хронични болести, цитира Ангелов решението.

 

И прибавя, че съгласно решението не е направил непряка дискриминация с дейностите си, с които на практика е дал приоритет на имунизационните центрове вместо общопрактикуващите лекари в процеса на имунизация в първите месеци на имунизационната кампания; по отношение на възрастните хора на и над 65-годишна възраст и хората с съпътстващи хронични болести, които са били непропорционално затруднени да бъдат имунизирани във имунизационни центрове.

Ангелов показва, че е отритнат желае за осъждане на ответника Министерския съвет на Република България да прекрати нарушаването, като промени Националния проект за имунизиране против COVID-19 в Република България, като даде приоритет на възрастните хора на и над 65-годишна възраст и лицата с съпътстващи хронични болести, както и да се въздържа от по-нататъшни нарушавания.

Сдружение „ Български хелзинкски комитет “ се осъжда да заплати на Министерския съвет сумата от 80 лв. разходи пред Софийски градски съд, както и да заплати на К. Г. А. сумата от 1200 лв. разходи пред Софийски градски съд.

Решението предстои на обжалване пред Върховния касационен съд в едномесечен период от връчването му на страните.

 

 

Още вести четете в: България, Крими & Темида, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР