Сградата на Младежкия дом, където се намира „Центърът за изкуства

...
Сградата на Младежкия дом, където се намира „Центърът за изкуства
Коментари Харесай

Гнусна гавра със сградата на Младежкия дом в Пловдив

Сградата на Младежкия дом, където се намира „ Центърът за изкуства и образование “ към отдел „ Култура “ на община Пловдив и Комисията за битка с противообществените прояви на малолетните и малолетните осъмна с отвратителна декорация – вратите и дограмата на кабинетите и школите бяха цветущо намазани с фекална маса, написа " Марица ".

За казуса алармира Васил Караманлиев – началник на театралната школа, който, идвайки на работа, заварил постройката в отчайващо положение.

„ Що за перверзен човек би трябвало да си, с цел да извършиш сходна демонстрация “, реторично попита Караманлиев. „ Всички порти в постройката бяха „ изрисувани “ по този метод. Според мен действието е преднамерено и е осъществено с цел да не можем да влезем “, добави той. Тъй като в шлолата е трябвало да стартират занаятия, Васил се заел собственоръчно да чисти постройката.

„ Купих си ръкавици, четка и белина и се захванах за работа. Дори минах дръжките със алкохол. Интересно беше, че когато се пробвах да вкарам ключа в ключалката, той също беше омазан. Трябваше да закупувам спринцовки и да шетам със алкохол, с цел да мога да отключа “.

Работещите в постройката са потресени от случая. Шефът на комисията за битка с противообществените прояви Петко Василев също е покъртен от неприятната преживелица.

Хората, които работят тук считат, че действието е осъществено от младежите, които постоянно се събират под навеса в постройката. „ Понякога е постанова да ги гоним, само че има няколко нападателни индивида. Явно това е метода да отвърнат на удара “, разяснява Караманлиев.

„ Не знам какво би трябвало да стане, че да се раздвижат институциите!? Труп ли би трябвало да намерим? “, попита театралният възпитател. Той персонално се е срещнал със зам-кмета по просвета Александър Държиков, с молба за помощ, само че получил отвод. Причината – нямало пари.

Зам.-кметът по просвета Александър Държиков дефинира случката като вандалска демонстрация, която не би трябвало да се толерира. Той персонално е провел диалог с създателите от арт школите и е алармирал за случилото се на Оперативна програма " Общинска защита ", за усилване на наличието на охранители в периметъра.

Заместник-кмет “Общинска благосъстоятелност, устройство на територията, строителство и инвестиции” Димитър Кацарски отхвърли да разяснява случая и трансферира отговорността на Общинския съвет.

От там върнаха топката в полето на Кацарски, тъй като точно той отговарял за общинската благосъстоятелност. Общинските съветници подчертаха, че частта от постройката, в която се е случил случая е част от дирекция " Култура " и няма нищо общо с тях. Въпреки това те са подали сигнал до Оперативна програма " Чистота ", които дали обещание да изпратят екип на място.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР