Сейнт Луис Блус спечели второто си домакинство срещу Бостън Брюинс

...

Сейнт Луис Блус отново изравни финалната серия в НХЛ срещу Бостън Брюинс

Сейнт Луис Блус завоюва второто си домакинство против Бостън Брюинс с 4-2 и изравни финалната серия в НХЛ на 2-2 победи.
 Финландия победи Канада и е с трета Световна купа в хокея на лед

Марко Антила донесе обрата за спечелилите

Домакините се съвзеха след провалянето в трета среща с 2-7 и направляваха играта. Райън О`Рейли откри резултата след единствено 43 секунди игра. Чарли Койл изравни за Бостън в 14-ата минута, а Владимир Тарасенко възвърне преднината на Сейнт Луис две минути по-късно.

Финална серия: Бостън Брюинс - Сейнт Луис Блус 4-2, 2-3пр, 7-2, 2-4 - 07.06, 10.06

Във втората третина падна единствено едно попадение. Брендън Карло вкара втори гол за Бостън в 35-ата минута след асистенция на Патрис Бержерон.
 Снимка 426921
Източник:

О`Рейли вкара, оказалия се надвит гол за домакините 9 минути преди сирената. Брейдън Шен оформи крайното 4-2 на празна врата 86 секунди преди края.

Петата среща е в Бостън в нощта на четвъртък против петък от 03:00 часа.