Сейнт Джонстън с българския национал Димитър Митов в състава си

...

Сейнт Джонстън оцеля, Димитър Митов спаси дузпа

Сейнт Джонстън с българския национал Димитър Митов в състава си резервира своето място в шотландсата Висша лига. Това се случи след победа с 2:1 над Мадъруел като гост  в мач от последния кръг на шампионата. Българският национал се трансформира в воин за своя отбор, откакто избави дузпа през първото полувреме, когато тимът му имаше гол задатък.

Сейнт Джонстън

се възползва от равенството 2:2 на Рос Каунти против Абърдийн вкъщи и съумя да го изпревари в крайното класиране. Двата тима приключиха сезона с по 35 точки, само че " светците " са с по-добра голова разлика.

Двубоят стартира мощно за гостите, които поведоха в 18-ата минута. Бившият футболист на ЦСКА Греъм Кери асистира на Никълъс Кларк, който откри.

В 32-ата минута Мадъруел

получи дузпа за игра с ръка на съперников футболист. Телониъс Блеър застана зад топката и нанесе удар в долния десен ъгъл, само че Димитър Митов с блестяща интервенция избави.

В продължението на първото полувреме Сейнт Джонстън реализира втори гол посредством Адама Сидибе.

Почетния гол за домакините бе дело на Моузес Ебийе в добавеното време на втората част.