Севиля загуби домакинството си на Жирона с 0:2 от 32-рия

...

Севиля допусна първа домакинска загуба от февруари

Севиля загуби семейството си на Жирона с 0:2 от 32-рия кръг на Ла Лига. В последния мач от кръга Хуанпе и Валентин Кастеянос се разписаха за спечелилите.

В 23-ата минута Хуанпе засече от воле центриране от корнер на Родриго Рикелме Рече и откри резултата. Това бе единственият прецизен удар на гостите преди почивката.

През второто полувреме на стадион " Рамон Санчес Писхуан " в Севиля възпитаниците на Мичел продължиха да нападат в търсене на втори гол. Родриго Рикелме Рече стреля в напречната греда с шут отвън наказателното поле. При получилото се безредие Валентин Кастеянос бе най-съобразителен и оформи крайния резултат.

В добавеното време на конфликта резервата Сусо стреля в напречната греда.

Това е първа домакинска загуба за севилци от 26-и февруари и първо проваляне под управлението на новия ментор Хосе Луис Мендилибар. Севлия бе в серия от 7 мача без загуба.

Жирона се изкачи до 8-ата позиция в класирането с актив от 44 точки. Севиля остава на 11-ото място в подреждането с 41 пункта.